Ривърс печели номер 1099, след като Бъкс победи Хорнетс със 120-84, за да изпрати Шарлът до 10-та поредна загуба
AP News | 2024-02-10 | 05:56:34

МИЛУОКИ (AP) — Док Ривърс спечели 1099-ия си мач от редовния сезон, за да се премести на осмо място в списъка на НБА , Деймиън Лилард вкара 26 точки при завръщането си след отсъствие от два мача поради контузия, а Милуоки Бъкс преодоля Шарлът със 120-84 в петък вечер, за да изпрати Хорнетс до 10-ата им поредна загуба.

Малик Бийзли вкара седем тройки от девет опита и завърши с 21 точки за Милуоки, който се подобри до 2-5 под ръководството на Ривърс, който замени Ейдриън Грифин. Ривърс изпревари Лари Браун в списъка с победи в редовния сезон.

Янис Адетокумбо отбеляза 15 точки и 15 борби само за 24 минути, а Боби Портис добави 18 точки и седем борби.

Бъкс водеха с 28 точки на полувремето и увеличиха преднината си до цели 42 през втората част.

Лилард пропусна предишните два мача – и двете загуби – с изкълчен ляв глезен, но не показа лоши последици в петък. Той вкара 9 от 18 и добави осем асистенции за 29 минути.

Брандън Милър и Ник Ричардс вкараха по 16 точки за Хорнетс (10-41), които имаха само 10 налични играчи и ги използваха всички, след като направиха няколко хода в крайния срок за търговия в четвъртък.

Това беше 13-ият мач този сезон, в който Бийзли отбеляза пет или повече тройки, счупвайки марката на Бъкс, държана от Рей Алън. Бийзли имаше проблеми от диапазона от 3 точки срещу Минесота в четвъртък, достигайки 0 за 9 при неравномерната загуба на Бъкс от Тимбъруулвс.

Но той стреля 5 от 6 отвъд дъгата през първото полувреме срещу Хорнетс водят Бъкс до преднина от 66-38 на полувремето. Бийзли потопи 3 с оставаща по-малко от секунда, за да даде най-голямата преднина на Бъкс за полувремето.

Милуоки отправи 12 от 28 удара от диапазон за 3 точки през полувремето, а Бийзли поведе с 15 точки, докато Боби Портис имаше 13, Адетокумбо 12 и Лилард 11.

Бъкс завършиха 18 от 52 от диапазон за 3 точки (34,6%).

Ветеранът гард Патрик Бевърли направи своя дебют за Бъкс, след като беше придобит при сделка с Филаделфия в четвъртък. Той се регистрира под бурни овации при 2:28 минути преди края на първата четвърт и вкара тройка от корнер при първия си удар. Той завърши с шест точки и четири асистенции за 12 минути.

„Пат е конкурентен“, каза Ривърс преди мача. „Тази дума не може да се използва достатъчно. Няма да нарани гордостта му, ако му вкарате гол. Той ти отвръща.“

„Той говори много в защита. Той говори много с противника. Той говори много в своя подкаст. Той говори много и много от това е добре за нас.“

Бевърли беше придобит, за да подпомогне укрепването на защитата на периметъра на Бъкс, която се бори да спре противниковите гардове този сезон.

Стършелите бяха изчерпани, след като направиха няколко сделки в крайния срок за търговия, включително придобиването на Сет Къри и Грант Уилямс от Далас в четвъртък. Къри и Уилямс трябваше да се присъединят към отбора в Шарлът, където Хорнетс ще играят с Мемфис в събота вечер.

Бъкс: домакин на Денвър в понеделник.

Хорнетс: домакин на Мемфис в събота.